48 saatte CAPRI

Limon kokan sokakların, içinde yüzülen doğa harikası mağaraların, enfes plajların, Tiran denizine bakan nefes kesici manzaraların ve stil sahibi alışverişin en birinci adası Capri…

Roma İmparatorluğu döneminde imparatorların, sanatçıların, aristokratların, şairlerin ve yazarların, liberal yaşam tarzı ve özgürlük anlayışı ile 19 yüzyılda aydınların sığınağı olmuş. 1910 yılında adayı ziyaret eden Lenin’in sözü hala hafızlarda… ¨Capri, her şeyi unutturur¨. Eğer Napoli’yi ya da Amalfi kıyılarını ziyaret ediyorsanız, 1 gün ya da hafta sonunuzu bu nefis adaya ayırın derim. 1 Mayıs – 30 Ekim arası, Positano, Amalfi ve Napoli’den Capri’ye hızlı feribot olduğunu da unutmayın. Saat ve tarifeye ulaşmak için: http://www.capri.net/en/ferry-schedule – Dikkat! Capri Adası; Capri ve Ana Capri olarak iki bölümden oluşuyor ve tüm feribotlar Marina Grandi’ye yanaşıyor. Buradan Capri’ye ulaşmak için teleferik, taksi ya da otobüs kullanmanız gerekiyor. Bir diğer seçenekse adada araç kiralamak… Ama yüksek sezonda hem fiyatlar çok yüksek hem de trafik felaket o denenle bir uçtan diğer uca dolanmak için en iyi seçenekler şu şekilde:

 • Port of Marina Grande – Capri: Teleferik
 • Capri – Anacapri: Otobüs
 • Capri Merkez ve Anacapri içinde: Tabana kuvvet!

CUMARTESİ

Sabah

 • Capri merkez, instagram’da herkes: Napoli’den hızlı feribotla adaya ulaşıp, limandan taksi ile otelinize varıp bavulları otele fırlattıktan sonra ver elini merkez. Şık La Piazetta Meydanı, alışveriş dükkanları, butik pastaneleri ile ünlü Vittoria Emanuele ve Tragara Caddeleri, size bir italyan dolce vita’sının şifrelerini veriyor

Öğlen

 • Lezzet, adanın diğer adı: Capri’de keyifli bir ogle yemeği yiyebileceğiniz pek çok seçenek var ancak baştan uyaralım, fiyatlar çok da fazla ¨ekonomik¨ değil. Sakin, çok pahalı olmayan, geleneksel bir ada yemeği için; Da Paolino. – Piazetta Meydanı’na bakan şık bir lokanta arıyorsanız; Aurora; gerçek bir gurme restoran peşindeyseniz; Da Mamma.

akşamüzeri

 • San Michelle Sarayı’nda aşk başkadır: Adanın ünlü üzeri açık taksilerinden birini kiralayın ve geze geze 17. Yüzyıldan kalma, oolağanüstü manzarası ve mimarisiyle büyüleyen Villa San Michelle’in yolunu tutun. Aperolleriniz elinde, bahçenin ve manzaranın keyfine varın.

akşam

 • Spaghetti ile başlayın, dans ederek bitirin: Spaghetti alle vongole, (kum midyeli spaghetti) içinde bulunduğunuz bölgenin en ünlü makarnası, en iyi yapan adreslerden biri de merkezdeki La Cappanina! – Yemeğin ardından adanın en ünlü kokteyl barı Number Two’da dans etmenin keyfine varın.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

PAZAR

 sabah

 • Bir doğa harikası; Grotto Azzura: Merkezden kalkan küçük motorlardan birini kiralayın ve doğa harikası Azzura Mağarası’nı ziyaret edin, bol bül yüzün ve güzel Haziran sabahının keyfini çıkarın.

öğlen

 • Ünlü Beach Club Il Riccio’yu ziyaret edin: Ünlü Capri Palace otelinin içinde yer alan Il Riccio Beach Club’ın lezzetli öğle mönüleri, 3 course + şarap dahil 60 Eeu’dan itibaren. Müzik güzel, gün akşam üzeri partiye dönüyor.

 il-riccio-restaurant-for-wedidng-receptions-in-capri-8

 

akşamüzeri

 • Adanın en iyi manzarasını keşfedin: Caposcura Caddesi’nden telesiyeje binin ve adanın en büyüleyici manzarasını ayaklar altına seren Monte Solaro tepesini ziyaret edin, güneşi burada batırın.

akşam

 • Geleneksel ve şık bir yemek için: Adanın en güzel makarnaları ve pizzaları La Mamma’da. Daha şık bir alternatif arıyorsanız, L’Altro Vissani iyi bir seçim. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Geceye birbirinden nlü isimleri ağırlayan Panta Rei isimli gece kulübünde sabahın ilk ışıklarına kadar devam edin.

3 comments

 1. Enes Ugur

  Her satırı peşinden sürüklüyor insanı, oldukça keyifli bir yazı olmuş 👏

  Cevapla

  1. Bahar Akıncı

   çoook teşekkür ederim

   Cevapla

 2. Enes Uğur

  Her satırı peşinden sürüklüyor insanı, oldukça keyifli bir yazı olmuş 👏 her satırı begenerek okudum.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir